Wirtualne podróżeUczniowie na lekcjach informatyki poznawali wirtualny świat za pomocą okularów VR. Zajęcia z wykorzystaniem okularów na stałe zagościły w naszej szkole na zajęciach z różnych przedmiotów. Sprzęt w ilości 24 szt. został zakupiony w ramach rządowego programu “Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie w kreatywny i fascynujący sposób angażują się w zajęcia a wirtualna rzeczywistość dostarcza uczniom niezapomnianych wrażeń. Podczas zajęciach uczniowie oglądali Chiński Mur, Wulkan Irlandzki. Zwiedzali Dubaj, Londyn, Paryż. Zaglądali w głąb oceanu i przyglądali się z bliska pływającym rekinom. Emocji było co niemiara. Uczniowie byli zachwyceni – wszyscy zgodnie stwierdzili, że oczekują na kolejne zajęcia.
Wdrażamy technologię druku 3D w szkole
W ramach programu „Laboratoria przyszłości” w naszej szkole prowadzone są cykliczne zajęcia dotyczące obsługi użytkowania drukarki 3D oraz programów do projektowania i modelowania.
Drukowanie 3D staje się coraz bardziej powszechne i z rozmachem wkracza do naszego życia. Urządzenia możemy spotkać w fabrykach, biurach architektonicznych, firmach, w domach a teraz także w szkołach. Drukarki 3D świetnie sprawdzają się w edukacji, gdyż zapewniają nieograniczone możliwości dla nauczycieli oraz ciekawy i jasny przekaz dla uczniów. To dzięki modelom 3D możemy w zrozumiały sposób przekazać uczniom wiedzę i zachęcić ich jeszcze bardziej do poznawania świata i kreatywnego myślenia.
Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Szkoła w Roczynach otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.
Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 113 700,00 złotych na zakup wyposażenia technicznego takiego jak: drukarka 3D , zestaw gogle wirtualna rzeczywistość (24 szt.), aparat fotograficzny z akcesoriami, kamera, sprzęt nagłaśniający oraz nagrywający, reflektory sceniczne, klocki do samodzielnej konstrukcji, roboty edukacyjne oraz wiele innych pomocy dydaktycznych.
Otrzymane pomoce będą wykorzystywane przez nauczycieli i uczniów w czasie zajęć edukacyjnych. Zakupiony dzięki dofinansowaniu sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania nie tylko na lekcjach, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań.
Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości:
Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/