Cudowna lekcja ekologii! Klasa 3a z wizytą w Ekofarmie w Czańcu

???? We wtorek, 23 czerwca, klasa 3a wybrała się na wyjątkową, pieszą wycieczkę do pobliskiego Czańca. ????‍♀️????‍♂️???? Celem naszej wyprawy było gospodarstwo ekologiczne „Ekofarm” ????????, do którego zostaliśmy serdecznie zaproszeni przez panią Barbarę Sordyl-Lipnicką ????‍???????? – mamę jednego z naszych uczniów. ????
???????? Pani Basia wraz z rodziną przywitała nas niezwykle ciepło. Na strudzonych pieszą wędrówką trzecioklasistów czekała już orzeźwiająca, domowa herbatka z miętą ???????? oraz pyszny sernik ????????. Podczas słodkiego poczęstunku pani Basia w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom zasady ekologii w rolnictwie ????♻️, opowiadając o tym, jak naturalnie dbać o ziemię i rośliny. ????????
???????? Wielką atrakcją okazały się warsztaty ogrodnicze – każde dziecko miało okazję samodzielnie zasadzić własną miętę ???? do ozdobnej doniczki ????✨, którą potem mogło zabrać na pamiątkę do domu.