We wtorek, 23 czerwca, klasa 3a wybrała się na wyjątkową, pieszą wycieczkę do pobliskiego Czańca.
Celem naszej wyprawy było gospodarstwo ekologiczne „Ekofarm”
, do którego zostaliśmy serdecznie zaproszeni przez panią Barbarę Sordyl-Lipnicką
– mamę jednego z naszych uczniów.
Pani Basia wraz z rodziną przywitała nas niezwykle ciepło. Na strudzonych pieszą wędrówką trzecioklasistów czekała już orzeźwiająca, domowa herbatka z miętą
oraz pyszny sernik
. Podczas słodkiego poczęstunku pani Basia w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom zasady ekologii w rolnictwie
, opowiadając o tym, jak naturalnie dbać o ziemię i rośliny.
Wielką atrakcją okazały się warsztaty ogrodnicze – każde dziecko miało okazję samodzielnie zasadzić własną miętę
do ozdobnej doniczki
, którą potem mogło zabrać na pamiątkę do domu.












