Grupa „Misie” brała udział w projekcie „Książka dla Przedszkolaka”, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku sięgania po książki. W ramach projektu dzieci uczestniczyły w spotkaniach promujących czytanie, podczas których poznawały wartości płynące z literatury dziecięcej. Przedszkolaki po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie miały okazję zapoznać się z jej funkcjonowaniem oraz bogatym księgozbiorem. Ważnym elementem projektu było także codzienne czytanie dzieciom, które rozwijało ich wyobraźnię, słownictwo oraz zainteresowanie książką.
Dzieci z grupy „Słoneczka” dołączyły do Projektu Książka (dla) Przedszkolaka.
W ostatnich tygodniach miały okazję bliżej poznać świat literatury dziecięcej.
W ramach realizowanych działań dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie mogły obejrzeć dawne książki oraz wysłuchać bajek czytanych przez Panią Bibliotekarkę, a także zapoznać się z różnorodną literaturą. Podczas zajęć dowiadywały się, na czym polega praca pisarza oraz bibliotekarza, a także poznawały znaczenie książek w codziennym życiu. W sali został utworzony kącik czytelniczy, który szybko stał się ulubionym miejscem dzieci. Przedszkolaki przynosiły swoje książki i dzieliły się z kolegami oraz koleżankami historiami, które najbardziej je zainteresowały. Dzieci wykonały również piękne zakładki do książek oraz zaprojektowały własne okładki książek, rozwijając kreatywność i wyobraźnię. Interesującymi wydarzeniemi były również spotkania zorganizowane w przedszkolu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz akcji ,,Tata też czyta”, w których dzieci brały udział. Spotkania te przyczyniły się do promowania czytelnictwa i rozbudzania miłości do literatury już od najmłodszych lat.
Przedszkolaki chętnie korzystają także z przedszkolnego punktu wypożyczania książek, rozwijając swoje zainteresowania czytelnicze oraz nawyk sięgania po książkę każdego dnia.
















