Ślubowanie klas pierwszych

przez | 21 października 2020

21 października klasy I miały wielkie święto – ślubowania nadszedł czas. Pierwszy egzamin na ucznia nasze pierwszaki zdały bez zarzutu. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali się artystycznie i pokazali czego już nauczyły się w klasie pierwszej. Dali w ten sposób dowód, że zasłużyli, aby w obecności dyrekcji i starszych koleżanek i kolegów złożyć uroczyste ślubowanie i być pasowanym na ucznia Szkoły im. Mieszka I w Roczynach.

Po dokonaniu aktu pasowania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną. Rodzice mimo, że nie mogli w tym roku uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości nie zapomnieli o upominkach; były pamiątkowe książeczki wraz ze słodkim dodatkiem. Bardzo dziękujemy!

Życzenia samych sukcesów i wielu radości z nauki w szkole złożył pierwszakom pan dyrektor, który przeczytał również list z życzeniami od nieobecnej wychowawczyni kl. Ia.
Od tej pory tworzymy już wielka szkolną rodzinę. Wiemy, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien sumiennie wypełniać. Obiecujemy, że będziemy godnymi uczniami naszej szkoły.

A w szkole na nas czeka rzecz nowa obowiązek,
i coraz mniej zabawek,
i coraz więcej książek.
I choć może trudniejsze będą
następne nasze lata,
otworzy się nam wielka ciekawa księga świata.