Sportowe sukcesy naszych uczniów

przez | 8 listopada 2021

W dniu 24 września na stadionie w Andrychowie przeprowadzono zawody w sztafetowych biegach przełajowych, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze i w gronie dziewięciu zespołów zajęła trzecie miejsce.

Nasza szkoła w dniu 20 października 2021r. zorganizowała finał gminny koszykówki trzyosobowej w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja Roczyn w gronie pięciu zespołów uplasowała się na bardzo dobrym drugim miejscu ulegając tylko drużynie SP nr 4 z Andrychowa.

Turniej koszykówki trzyosobowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowany był także przez naszą szkołę. W zawodach wzięły udział cztery zespoły, trzy drużyny z Andrychowa SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 5, czwarta drużyna to gospodarz Roczyny. Nasz zespół pokonał wszystkich przeciwników i wywalczył pierwsze miejsce dające prawo udziału w zawodach na szczeblu powiatowym.

Finał gminny w halowej piłce nożnej chłopców w ramach IMS odbył się 3 listopada 2021 na dużej sali w SP nr 2 w Andrychowie. W turnieju wystartowało osiem zespołów, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grypy po cztery. W grupach grano każdy z każdym. Roczyny wygrały wszystkie mecze w grupie i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się z Targanicami. Mecz był bardzo zacięty, bramka dająca zwycięstwo naszej reprezentacji padła w samej końcówce meczu. Roczyny jako mistrz gminy będą grały w finałach powiatowych.

Finał gminny w halowej piłce nożnej chłopców w ramach ID został rozegrany w SP nr 2 w Andrychowie. W turnieju wystartowało dziewięć zespołów z naszej gminy. W drodze losowania zespoły zostały przydzielone do trzech grup. W grupach rozegrano mecze każdy z każdy. Drużyny które zajęły pierwsze miejsce w grupach stworzyły grupę mistrzowską, drużyny z drugich miejsc grupę w której walczono o miejsca od czwartego do szóstego, a drużyny z trzecich miejsc grupę w której walka toczyła się o miejsca od siódmego do dziewiątego. Roczyny zagrały bardzo dobry turniej, w grupie eliminacyjnej zajęli pierwsze miejsce wygrywając i remisując. W grupie mistrzowskiej wygrali dwa mecze
i zdobyły mistrzostwo gminy, nie tracąc bramki.

Gratulujemy!