Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

przez | 8 listopada 2022

8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami i kółkiem teatralnym. Narratorem przedstawienia była sama Polska, która przybliżyła zebranym w sali swoją historię od momentu powstania poprzez czasy chwały, rozbiory, kolejne zrywy narodowowyzwoleńcze aż do odzyskania wolności w 1918r. Przywołała także okres II wojny światowej, okupacji i powstania warszawskiego. Opowieść ta przeplatała się z pojawieniem się na scenie postaci, które odegrały kluczową rolę w historii naszego państwa np. Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego. Poza tym całość została okraszona pieśniami patriotycznymi w wykonaniu młodych artystów. Na koniec Polska podziękowała za życzenia złożone w formie plakatów wykonanych przez społeczność szkolną. Sama zaś życzyła wszystkim, by potrafili docenić i cieszyć się wolnością. Pan dyrektor A. Kojder podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie apelu i nagrodził laureatów konkursu poświęconemu bezpieczeństwu na drodze.