BIEGIEM poMOC. Podsumowanie akcji charytatywnej

przez | 6 lutego 2021

Od 7 października do 31 grudnia 2020 roku staraliśmy się wspólnie zebrać jak najwięcej kilometrów, by wesprzeć rehabilitację mieszkańca Roczyn, ojca ucznia naszej szkoły. Planowaliśmy dotrzeć do Santiago de Compostela w Portugalii, czyli pokonać razem 2695km. Okazało się jednak, że to był zbyt ambitny cel. Zapewne krótki, zimowy dzień, zakaz wychodzenia z domu przed 16- tą w dni powszednie, w znacznym stopniu utrudniły osiągnięcie tego celu. Uczniom klas 6-8 oraz grupie nauczycieli udało się zebrać łącznie 1638,14 kilometrów. Możemy uznać, że dotarliśmy dalej niż do La Salette we Francji, które od Roczyn oddalone jest o 1428 km. Do Lourdes zabrakło tylko 266 km.

 

Może następnym razem pójdzie nam lepiej? Na szczególne wyróżnienie zasługują:Julia Pękala z klasy 8b, która przeszła ponad 205 km oraz Martyna Winiarczyk z klasy 7b, która poszczycić może się wynikiem 143 km.
Najwięcej kilometrów zgromadziła klasa 7b, tj. ponad 432km. Na drugiej pozycji znalazła się klasa 8b z wynikiem nieco ponad 325km. Kolejne miejsce przypadło klasie 7a – 80 km. Gratulujemy!
Klasy 1-3 wzięły udział w tej charytatywnej akcji, składając datki z własnego kieszonkowego. Dzięki ich szczodrości udało się zebrać kwotę, która razem z kwotą uzyskaną za kilometry zasiliła rehabilitacyjny fundusz, umożliwiając opłacenie potrzebnych zabiegów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli własną cząstkę w tworzenie dobra