Obchody Narodowego Dnia Sportu w naszej szkole

przez | 12 września 2021

IX edycja Narodowego Dnia Sportu już za nami. To wyjątkowa akcja, której celem jest promocja sportu i aktywnego trybu życia. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w realizacji tego projektu poprzez organizację Olimpiady Sportowej. Pan dyrektor przywitał  klasy reprezentujące poszczególne kraje i zaprosił do rywalizacji w konkurencjach sportowych oraz dobrej zabawy. Jak przystało na prawdziwe igrzyska doszło do wysłuchania hymnu igrzysk i uroczystego odpalenia znicza olimpijskiego. Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna. Przypomniana została również historia organizacji igrzysk oraz ich symbolika. Następnie reprezentanci klas przystąpili do rywalizacji, na którą składały się m.in. wyścigi sztafet, wyścigi w workach, przeciąganie liny. Zawodników nie opuszczał duch sportowej rywalizacji i dobry humor. Sobotnie przedpołudnie możemy zaliczyć do udanych.