Piesza wycieczka klas III na Leskowiec

przez | 31 października 2022

27 października klasy trzecie wybrały się na wycieczkę integracyjną, której celem był szczyt: Groń Jana Pawła II – poznanie życiorysu tego wielkiego Polaka, ale również integracja zespołów klasowych i obserwowanie jesiennych zmian w przyrodzie. Wszystko to działo się w ramach projektu edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”

Zanim wyruszyliśmy na szlak serduszkowy prowadzący na Groń przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w lesie, tak aby nie przeszkadzać mieszkańcom tych terenów, ale umożliwić wszystkim obserwację zmian w przyrodzie. Po drodze mijaliśmy wielu turystów, których zgodnie z zasadami turystyki górskiej witaliśmy podczas trasy. Wspieraliśmy dobrym słowem również tych kolegów i koleżanki, którzy mieli kryzys podczas pieszej wędrówki. Jesień tego dnia była nadzwyczaj piękna i kolorowa.
Udało nam się bezpiecznie dotrzeć do schroniska “Leskowiec”, gdzie każdy mógł się posilić, odpocząć a nade wszystko podziwiać piękne widoki, które odsłaniały największe szczyty Tatr polskich.
Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie kaplicy ku pamięci Świętego Jana Pawła II, oraz pomnik Polaka podróżnika. Po wysłuchaniu krótkiej historii z nim związanych był i czas na wspólną modlitwę różańcową.
Nie obyło się bez klasowej małej rywalizacji, podczas której każda klasa układała mandale z naturalnych darów jesieni znalezionych nieopodal. Wspólnie jesienne dekoracje utworzyły symbole JPII. Nasi rodzice podjęli się oceny naszych dzieł i zgodnie wszystkie klasy  III zostały wyróżnione słodkim poczęstunkiem.
Nieco zmęczeni, pełni wrażeń i humorów wróciliśmy szczęśliwie do Roczyn. Ale mamy już w planach kolejne wiosenne wędrowanie.