Scrooge w Roczynach

przez | 31 stycznia 2023

18.01. 2023r. sala gimnastyczna w naszej szkole zmieniła się w XIX-wieczny Londyn. Tego dnia nasi uczniowie wystawili ,,Opowieść wigilijną” (w ramach corocznych jasełek). Jest to także lektura obowiązkowa. Spektakl zagrano dwa razy: rano dla uczniów i wieczór dla mieszkańców naszej wsi. Choć przedstawienie wraz z koncertem kolęd trwało ponad godzinę, przygotowania scenografii zaczęły się kilka dni wcześniej. Zorganizowanie podestów, choinek, szopek, świateł, slajdów, kurtyn i kostiumów było zasługą księdza Pawła – głównego koordynatora wydarzenia. Reżyserią zajmowały się także p. A. Ćwiertnia i p. B. Kolber. Wszystko to jednak przebił mały Jezusek, który okazał się dziewczynką i słodko uśmiechał się do publiczności.

Aktorzy wykazali się profesjonalizmem. Wczuli się w swoje role, zupełnie po sobie nie pokazując zdenerwowania. Większość z nich należy do szkolnego kółka teatralnego. A oto obsada:

Ebenezer Scrooge, główny bohater – Jakub Giza, VIb

mały Scrooge z siostrą – Oliwier Paterak  i Wiktoria Homel z VIIIb

młody Scrooge z narzeczoną – Karol Guzdek z Va, Wiktoria Stwora z VIIIb

duchy – Martyna Malczyk z VIa, Julia Bylica  i Stefania Targosz z VIIIc, Anita Mrzygłód z VIIIb

Bob z żoną i dzieckiem – Szymon Hajost z VIIIc, Klaudia Torowska z VIIIb / Sandra Misiek z VIIIa, Piotr Ćwiertnia z Vb

Fred z żoną – Bartosz Gużyński z VIIIb, Karolina Homa z VIIIa

służba – Maria Kryta i Alicja Miodońska z VIIIb, Oskar Kolonko z VIIIa

jałmużnik – Magdalena Kopaczewska z VIIIc

chłopiec – Tymoteusz Izbiński z IVa.

Nie można zapomnieć o scholi i aniołach. Opiekunem tej części przedstawienia była pani M. Mikuła. Show ze światełkami zrobił na widzach duże wrażenie.

Obsługę techniczną zapewnili: p. M. Miśków i chłopaki z VIIIa.

Pomocy w przygotowaniu sali udzieliła także nasza wspaniała obsługa szkoły. Niezastąpieni okazali się również Rodzice, którzy najpierw montowali, przygotowywali kostiumy, a potem sprzątali scenę.

Całość została sfotografowana m.in. przez grupę reporterską z TIK-u.