Piknik rodzinny

przez | 21 maja 2023

Tegoroczny piknik rodzinny w naszej szkole został poprzedzony śledzeniem prognoz pogody i wypatrywaniem dnia bez chłodu i deszczu, bo aura w tygodniu poprzedzającym szkolną imprezę wyjątkowo nie sprzyjała organizacji pikniku pod chmurką. Spoglądanie z nadzieją w niebo przyniosło efekt w postaci pięknej, słonecznej soboty. Można powiedzieć, że pogoda była, jak na zamówienie. Mieszkańcy Roczyn postanowili wykorzystać sprzyjające warunki i zawitali w nasze skromne progi, by zapoznać się z wszystkimi atrakcjami, a było ich naprawdę sporo: występy dzieci i młodzieży, dmuchańce, walki robotów, smart wall i smart floor, prezentacja gogli VR i drukarki 3 D, krzyżówki z QR- codem, turniej szachowy, gry i zabawy zręcznościowe, robienie tatuaży. Jak co roku można było liczyć na obecność strażaków z OSP Roczyny oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przepyszny poczęstunek na słodko i wytrawnie. Czas umilił zebranym występ Orkiestry Dętej w Roczynach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, bowiem losy rozeszły się, jak świeże bułeczki. Preludium pikniku stanowił marsz na orientację, który przyciągnął na start 44 uczestników. Sobotni dzień był szczególny nie tylko za sprawą pikniku, ale i faktu, że w naszej szkole spotkali się wszyscy ci, dla których jest ona ważna. Dziękujemy!!!