Obchody Dnia Patrona Szkoły

przez | 2 czerwca 2022

2 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona naszej szkoły. Podczas tego wydarzenia miało miejsce wręczenie nagród laureatom XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią na Ty”. Pan Roman Babski pogratulował wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych i wręczył Nagrodę Specjalną- Pióro Przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie Milenie Biczak  z ZSS w Sułkowicach Łęgu. Następnie pan dyrektor A. Kojder zaprosił wszystkich do obejrzenia programu  poświęconego założycielowi państwowości polskiej, Mieszkowi I. Uczniowie klas piątych przenieśli zgromadzonych w sali gimnastycznej do studia ,,Roczyny TV”. Prowadzący audycję przybliżyli postać Mieszka I, jego dokonania. Najlepsze zostawiono jednak na koniec, a był to wywiad z duchem samego księcia, który jak się okazało pomieszkuje w naszej szkole. Na koniec pan dyrektor podziękował paniom E. Walczak, G. Jończy, A. Ćwiertni i M. Mikule za przygotowanie apelu i jeszcze raz pogratulował laureatom konkursu.