Uczniowie klas 8 z wizytą w Sandomierzu i Kazimierzu Dolnym!

przez | 2 czerwca 2022

Bardzo długo ósmoklasiści czekali na tę wycieczkę. Pandemia sprawiła, że dopiero teraz udało się ją zorganizować dla wszystkich uczniów z trzech klas 8.
Podczas dwudniowego wyjazdu nie tylko zwiedzali, ale przede wszystkim integrowali się i nadrabiali czas, kiedy nie mogli się spotkać osobiście.
Pierwszego dnia, mimo deszczu, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Sandomierz. Zobaczyli zabytkowy rynek, przeszli Podziemną Trasą Turystyczną oraz przez Ucho Igielne, wyszli na taras widokowy na Bramie Opatowskiej. Dużą atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle. Pani przewodnik zapoznała uczniów z historią tego niezwykle urokliwego miasteczka. Najbardziej jednak uczniowie czekali na nocleg i możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami. Hotel Imperial Residence zaserwował nam przepyszną kolację oraz zaoferował nocleg w pięknych pokojach z łazienkami. Atrakcjom nie było końca: bilard, gry karciane, kącik kosmetyczny dziewcząt, śpiew i długie, długie rozmowy. Wczesnym rankiem wycieczkowiczów powitała piękna pogoda i przepyszne śniadanie w stylu bufetu szwedzkiego.
Dzień drugi wycieczki to zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Tutaj ósmoklasiści spotkali się z kolejną panią przewodnik, która zabrała ich do Wąwozu Korzeniowego, następnie na Górę Trzech Krzyży oraz mały i duży Rynek. Pomimo zmęczenia uczniowie z zainteresowaniem poznawali historię miasteczka położonego nad Wisłą. Po smacznym obiedzie uczniowie rozpoczęli drogę powrotną, którą umilali sobie śpiewem. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Była to okazja do poznania kolegów i koleżanek w innej sytuacji niż szkolna. Do tego uczniowie miło spędzili czas z opiekunami. To bardzo udany wyjazd!

Dziękujemy paniom Joannie Kosar i Dorocie Wróbel za opiekę nad ósmoklasistami!

Wychowawcy klas 8
Barbara Kolber, Jolanta Koloch, Wiesław Skupień