Wycieczka dwudniowa klas trzecich do Krakowa i Bochni.

????????????S12,13 czerwca klasy trzecie były na pierwszej dwudniowej wycieczce w Krakowie i Bochni. W programie było zwiedzanie Krakowa pod okiem przewodnika i poznanie historii tego starego miasta. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, które na pewno zostaną zapamiętane. Zwiedziliśmy: Katedrę z Dzwonem Zygmunta i Kryptami Królewskimi, dziedziniec Wawelu. Przypomnieliśmy sobie legendy miasta, które po dziś dzień mają swoje symbole: pomnik smoka ziejącego ogniem pod wałami zamku i hejnał mariacki, którego wysłuchaliśmy na rynku Krakowa. ????????????
Na koniec mogliśmy podziwiać: Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską i Barbakan. Spacery ulicami miasta uświadomiły nam jak stare dzieje one kryją.
Wszyscy jednak czekaliśmy na kolejny element naszej wyprawy, a więc podziemia kopalni soli w Bochni. Niejeden uczestnik musiał zmagać się z wieloma emocjami z tym związanymi, gdyż na co dzień nie sypia się ponad 200 m pod ziemią. Wszyscy jednak zdołali podjąć wyzwanie i mimo strachu dobrze się bawić.
A co nas czekało w kopalni? Na początek winda, kolejka wąskotorowa, zwiedzanie kopalni – poznanie jej historii na podstawie prezentacji multimedialnych, które pojawiały się podczas trasy kilkakrotnie. Mimo zmęczenia, każdy korzystał z atrakcji wieczornych takich jak: boisko w podziemiach, piłkarzyki, ping- pong, czy dyskoteka do 23.30. Wiele wrażeń spowodowało, że większość szybko zasnęła i przeszkodziło nam wczesne wstawanie. Rano po smacznym śniadaniu opuściliśmy podziemia i ruszyliśmy do Krakowa na zajęcia edukacyjne “W królestwie zwierząt” i ” Zabawa z mistrzami”, a co się działo na tych zajęciach zobaczcie sami w galerii.???????????????????????????? Zmęczenie, ale z głową pełną wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Roczyn. Ten pierwszy dla niektórych wyjazd bez rodziców był nie lada wyczynem ale warto było przełamywać granice.